Türk Sporuna Katkılarımız Artarak Devam Ediyor

Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Kasapoğlu, kulüplere isim haklarının ödenmediği ya da ödenmeyeceği şeklindeki söylentilere açıklık getirdi. 

Gündemdeki konulara dair açıklama yapan Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Kasapoğlu, temel gayelerinin Türk sporunu ve gençliğini desteklemek olduğunu söyledi. 

Türk sporunun gelişimi adına her türlü finansal desteği sağladıklarını belirten Başkan Kasapoğlu, “Spor Toto Teşkilat Başkanlığı olarak, bugüne kadar olduğu gibi önümüzdeki dönemde de ekonomimiz büyüdükçe verimlilik esasıyla ülke sporuna katkılarımız artarak devam edecek” dedi. 

Teşkilat Başkanı Kasapoğlu, 2010-2011 sezonundan itibaren günümüze kadar 2. Lig ve 3. Lig kulüplerine isim hakkı ve reklam bedeli olarak yaklaşık 611 milyon TL ödeme yaptıklarını söyledi. 

“2. LİG VE 3. LİG KULÜPLERİNE DESTEK ARTMIŞTIR”
2. Lig ve 3. Lig kulüplerinin mevcut düzenlemede İddaa’dan aldıkları isim haklarında herhangi bir değişikliğe gidilmediğinin altını çizen Teşkilat Başkanı Kasapoğlu, “2. ve 3. Lig’de mücadele eden takımlarımız mağlubiyet halinde 35 Bin TL, beraberlik halinde 45 Bin TL, iç saha galibiyetinde 55 Bin TL, dış saha galibiyetinde ise 65 Bin TL ödeme alıyor” dedi. 

Daha önceki yıllardan farklı olarak bu yıl ilk defa her bir 2. Lig ve 3. Lig takımlarına forma reklamı karşılığında ekstra ödemeler yaptıklarına dikkat çeken Başkan Kasapoğlu, “2. Lig’de mücadele eden 36 kulübümüze takım başına 200 Bin TL, toplamda ise 7 Milyon 200 Bin TL katkı sağladık. 3. Lig’de mücadele eden 54 takıma ise 150 Bin TL, toplamda ise 8 Milyon 100 Bin TL reklam karşılığında destek olduk” diye konuştu.  

SADECE FUTBOLA YATIRIM YAPMIYORUZ
Başkan Kasapoğlu, spordan kazanılan kaynağın ülke sporuna tesis kazandırma noktasında kullandıklarını söyledi. 

Başkan Kasapoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye genelinde çok amaçlı spor salonları, futbol, basketbol ve voleybol sahaları, tenis kortları, atletizm pistleri, kamp eğitim ve gençlik merkezleri, kayak tesisleri, yüzme havuzları, okulların bakım onarımını ve okul bahçelerine spor sahaları yapımı ve daha da örneklerini çoğaltabileceğimiz birçok spor branşına hizmet eden 4 bine yakın tesiste imzamız bulunmaktadır.”

Spor Toto Teşkilat Başkanlığı olarak, ülkemizde sporun tabana yayılması ve herkesin spor yapabilir hale gelmesi için yatırım ve desteklerinin devam edeceğini belirten Kasapoğlu,”Sporun sadece futboldan ibaret olmadığı inancıyla, tüm branşları önemsiyor ve destekliyoruz. Ayrıca bireysel sporcular, ülkemiz adına olimpiyatlara katılmaya hak kazanmış olimpik ve paralimpik sporculara iddaa’dan isim hakkı ödüyoruz. Bu yaklaşımla bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sporun ve sporcunun her anlamda yanında olmaya devam edeceğimizi belirtmek isterim” diyerek sözlerini tamamladı.