SPOR TOTO YILIN BASIN FOTOĞRAFLARI

Türkiye Foto Muhabirleri Derneğinin (TFMD) düzenlediği "Spor Toto Yılın Basın Fotoğrafları 2019 Ödülleri" sahiplerini buldu. Törene Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik de katıldı.

Törene, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik, AB Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu törende yaptığı konuşmada foto muhabirlerinin hayatın görsel hafızasını geleceğe taşıyan kişiler olduğunu söyledi.

Tek bir görüntüyle çok şeyi anlatmanın mümkün olduğunu vurgulayan Kasapoğlu, "Foto muhabiri çektiği fotoğraflarla kendi zamanını diğer asırlara aktarır. Sizler, fotoğraflarınızı, emek vererek, canınızı riske atma pahasına yarınlara aktarıyorsunuz, tüm dünyaya bu çığlığı duyuruyorsunuz. Uzakları yakın, bilinmeyeni görünür kılan bu onurlu mesleğin mensuplarısınız." dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, törenin açılışında yaptığı konuşmada, gazeteciliğin dünyanın hem zor hem de en keyifli mesleklerinden biri olduğunu söyledi. Gazetecilerin en meşakkatli görevleri üstlenen emekçiler olduğunu belirten Varank, kendisinin de buna yakından şahit olduğunu ifade ederek, “tüm foto muhabirleri emekçilerimize yüklendikleri anlamlı misyonlarından dolayı takdir ve şükranlarımı sunuyorum." diye konuştu.

Törende konuşan Spor Toto Teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik, foto muhabirliğinin ne kadar zor bir meslek olduğunu yakından bildiklerini belirterek, “bir kare fotoğraf için yeri geldiğinde ölümle burun buruna gelen yürekli muhabirlerimiz, saygıların en büyüğünü hak ediyorlar.” Dedi.