SABİT BAYİ HASILAT TEMİNATLARI İADESİ DUYURU

Sayın Bayi,

2020 yılının Ocak ayından itibaren tüm dünyayı etkisi altına alan ve Ülkemizde de Mart ayı ile birlikte etkisini gösteren COVİD-19 virüs salgını doğal yaşamın her alanını etkilemiştir.  Avrupa ve dünya liglerinde olduğu gibi Türkiye liglerinde de spor müsabakaları belirsiz süre boyunca ertelenmiştir. İçişleri Bakanlığının genelgesi gereğince İllerde Valiliklerce Ganyan ve İddaa bayiliklerinin kapalı tutulması yönünde kararlar alınmaktadır.

Bu nedenlerle Spor Toto Teşkilat Başkanlığı Yönetim Kurulunca 16.04.2020 tarihinde alınan karar gereğince, Teşkilat Başkanlığımıza hasılat borcu bulunmayan ve nakit 25.000.-TL’nin üzerinde hasılat teminatı bulunan bayilerimizin hasılat teminatları (limitleri) 25.000.-TL olarak belirlenmiştir.

Bu tutarın üzerindeki nakit hasılat teminatları bayi hesaplarına iade edilecektir. İadeden sonra kalan 25.000.-TL hasılat teminatları için kesin ve süresiz banka teminat mektubu verilmesi halinde bu tutarlar da bayi hesaplarına iade edilecektir.

Teşkilat Başkanlığımız nezdinde hasılat teminatları için 25.000.-TL’nin üzerinde banka teminat mektubu bulunan bayilerimiz de teminat mektuplarını 25.000.-TL tutarlı kesin ve süresiz banka teminat mektubu ile değiştirebileceklerdir.

Bayilerimize ilişkin alınacak tüm kararlar ilgili mevzuat ve sözleşme hükümlerine uygun şekilde Spor Toto Teşkilat Başkanlığı tarafından alınmakta olup, harici kişi veya kuruluşların bu yöndeki beyanlarının dikkate alınmaması gerekmektedir.

İadelerin yapılacağı tarihlerle ilgili olarak bayilerimize ayrıca duyuru yapılacaktır.

Bilgi için 0212 376 77 77 no.lu telefona ulaşılabilir.