Beşiktaş Kupasına Kavuşuyor

Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nda sergilenen şampiyonluk kupası, Beşiktaş’a verilmek üzere yola çıktı. 

2015-2016 Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan sezonu şampiyonluk kupası, beş gün boyunca Ankara’daki Spor Toto Teşkilat Başkanlığı binasında sergilendi.

Ligin bitimine bir hafta kala şampiyonluğunu ilan eden Beşiktaş’ın müzesine götüreceği kupa, basın mensupları ve taraftarlarla buluşmasının ardından, Teşkilat personellerince İstanbul’a götürülmek üzere uğurlandı. 

Spor Toto Teşkilat Başkanlığı, kupanın sergilendiği süreçte yoğun güvenlik önlemi alırken, kupanın İstanbul'a yolculuğu için de aynı titizliği gösterdi.

Dev Desteğin 6. Yılı
 Spor Toto Teşkilat Başkanlığı, “Spor Toto Süper Lig” isim sponsorluğuyla Türk futbolunun gelişimi adına 6 sezonda yaklaşık 155 milyon dolar kaynak aktararak büyük destek sağladı. 

Kupaya Yoğun İlgi
Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği şampiyonluk kupasını, sergilendiği süre boyunca 23 farklı ilden yaklaşık 5 bin kadar taraftar ziyaret edip, hatıra fotoğrafı çektirdi.

Görkemli Kupa Töreni 
Sezonun son karşılaşmasında Torku Konyaspor’la karşılaşacak olan Beşiktaş, şampiyonluk kupasını 19 Mayıs Perşembe günü Vodafone Arena’da düzenlenecek olan törende, Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun elinden alacak.