Kupa Şampiyonunu Bekliyor

Spor Toto Basketbol Lig şampiyonuna verilecek kupa, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı'nda görücüye çıktı.

Bu yıl ilk kez Spor Toto Basketbol Ligi'ne sponsor olan Spor Toto Teşkilatı Başkanlığı'nda ligin şampiyonuna verilecek kupa sahibini bekliyor. 2015-2016 yılının şampiyonuna verilecek olan kupanın tanıtımına ilişkin açıklama yapan Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, geçen ay Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu şampiyonuna kupalarını takdim ettiklerini, şimdi ise sıranın Spor Toto Basketbol Lig şampiyonunun kupasına geldiğini belirtti.

“Önemli Olan Birlik ve Beraberlik”

Yakın zamanda Spor Toto Basketbol Lig kupasının sahibinin belli olacağını kaydeden Kasapoğlu, "Şimdiden Spor Toto Basketbol Ligi'nin şampiyonunu, taraftarını ve yönetimini kutluyorum. Kulüplerimiz Avrupa'da bu yıl basketbol da ciddi başarılar katetti. Bundan sonraki dönemlerde de tüm branşlarda Türk sporunun çok daha başarılı olacağına inancımız tam. Hangi spor branşı olursa olsun sporun ruhunda centilmenlik , birlik ve beraberlik var. Önemli olan birlik ve beraberliğin sağlandığı seyirci ortamıdır" diye konuştu.

Kupanın Dizaynı Dikkat Çekiyor

Kupanın özelliklerinden de bahseden Kasapoğlu, "Çok değerli bir kupa. Bu yıl ilk kez Basketbol Süper Lig'inin sponsoru olduk Bu katkının neticesi olarak bu yıl kupayı ilk kez taraftarlarımızın ziyaretine açtık. Çok güzel bir dizaynı var. Futbol liginin kupasından daha ağır. 13 kilogram gibi bir ağırlığı var. Dışı pirinç ve bakır kaplama, altı mermer. Zarif bir kupa sahibini bekliyor" açıklamasını yaptı.