Nasıl Oynanır ?

Nasıl Oynanır ?

  • SPOR TOTO oyunu, listede belirtilen haftaya ait 15 maçın sonucunu tahmin etmeye dayanır. Her maç için 3 tane ayrı sonuç tahmin seçeneği bulunmaktadır: 1: ev sahibi takımın galibiyeti, 2: deplasman takımının galibiyeti, 0: beraberlik. Listeden bakılarak, kupon üzerinde 1'den 15'e kadar belirtilen maçların sonuçlarına tahminde bulunulur. Maç sonuçları için birden fazla tahminde bulunularak, SİSTEMLİ olarak oynanabilir. İkili tahmin yaparak; 1-0 veya 1-2 veya 2-0 işaretlenebildiği gibi, üçlü tahmin yapılarak hem 1, hem 2, hem de 0 işaretlenebilir. SİSTEMLİ oynanarak kazanma şansı artırılır. SİSTEMLİ oynandığında, oynanan kolon sayısı ve ödenecek miktar da artar Sistemli oynadığınızda oluşturacağınız kolon sayısı ve ödeyeceğiniz kupon bedeli hesabı için aşağıdaki tabloları kullanabilirsiniz. Örneğin, kupon üzerinde 3 maç için 2 sonuç tahmininde bulunduysanız, "üretilen kolon adedi" tablosunda iki ihtimalli maç sayısı bölümünden 3 maçı buluyorsunuz. Aynı kuponda, 1 maç için de 3 sonuç tahmininde bulunduysanız, üç ihtimalli maç sayısı bölümünden 1 maçı bulup, kesiştiği yere baktığınızda 24 kolon oluşturduğunuzu görüyorsunuz. 24 kolon karşılığı ödeyeceğiniz kupon bedelini bulmak için de aynı işlemi "toplam kupon bedeli" tablosunda yaparak bulabilirsiniz.

Tahmin Alanı

  • Tahminlerin işaretlendiği alandır A, B , C ve D olmak üzere dört ayrı kolondan oluşur.

İptal Alanı

  • Bu alanda, her kolonun kendine ait bir iptal kutucuğu bulunur. Eğer iptal edilmek istenen bir kolon varsa,o kolonun altında bulunan iptal kutucuğunun işaretlenmesi yeterlidir.Dört kolonun tamamının iptali ile kupon geçersiz sayılır.

Misli Alanı

  • Misli alanı, hem kupon bedelinin hem de kazancını katlanmasını sağlar. Bu alanda 8 adet rakam ve 3 adet de çarpan bulunur. 2'den 9'a kadar olan rakamlardan en fazla bir tanesi, çarpanlardan ise bir veya iki tanesi işaretlenebilir. Misli rakamları işaretlendiğinde ve ikramiye kazanıldığında kazançtan pay da işaretlenen misli miktarı kadar artar. Misli alanında herhangi bir işaretleme yapılmazsa, misli 1 olarak kabul edilir

Hafta İçi Alanı

  • Hafta içi maçları listesi sunulduğu durumlarda, haftaiçi maçları için kupon doldurmanızı sağlar.